Sincan Boya Koruma

Boya Koruma Nedir?

Aracınızı kullanırken hava koşulları ve kullanım koşulları ile zamanla aracınızın boyasında yıpranma olmaktadır. Günlük hayatımızda aracımızın dış yüzeyine demir tozları asit yağmurları ve bir çok zararlı madde etki etmekte zedelemektedir. Böylece aracınızın boyası parlaklığını kaybeder ve çekiciliğini kaybeder. Sincan Boya koruma öncelikle boya yüzeyinde bulunan yapışmış zararlı maddelerin giderilmesini sağlar. Sonrasında ise çiziklerin giderilmesi parlaklığını kazanmasını sağlayacaktır. İyi dikkat edilmelidir ki profesyonel işçilik burada devreye girecektir.

Sincan Boya Koruma

Profesyonel Boya Koruma Nasıl Yapılır?

Güneş ışınları ile aracınızın bütün detayları net görünecektir. 90 derecelik bir açıyla vuran ışıklar bütün pürüzleri bizlere hissettirecektir. Çok detaylı bir işlem olan boya koruma ilk olarak bu eksik ve kusurların tespiti ile başlayacaktır. Bu nedenle, Ankara Sincanda  boya koruma uygulaması yapılmadan önce yüzeyin demir tozlarından yapışan boya ve reçinelerden temizlenmesi gerekir. Araç önce yıkanmalı detay gerektirecek şekilde dış yüzey iyice temizlenmelidir. Ardından boya yüzeyi arındırma işlemi olarak kil ile temizlenmelidir. Aracınızın boyasına uygun pasta ve cila seçimi önemsenmeli ve çizik giserme işlemi başlanmalıdır. Sincan bölgesinde bu işleme dikkat eden ve aracınızın boyasına zarar vermeden yada boyanızı inceltmeden bu işlemi çok detaylı ve titiz yapmaktayız. Çiziklerden giderilmiş güneş ışınlarını kırılmadan yansıtan bir yüzey elde edildiğinde artık cila işlemine geçilmelidr.  Artık Sincan boya koruma işlemi yapılmadır. Sincan Boya koruma boyanın yüzeyinde cila benzeri bir katmandır. Uygulanması sonrasında beklenmesi ve boya ile birleşmesi sağlanmalıdır. Boya ile bütünleşme sonrasında micro fiber bez ile gerçek parlaklık elde edilene kadar silinerek hazır hale getirilir.

Buyruk Detailing Boya Koruma Gerekli Mi Ankara Sincan da Tercih Edilir Mi?

Boya Koruma parlatma ve oluşan çizikleri giderme gibi yararlı hizmetleri sunan vazgeçilmez bir işlemdir. Ancak bu işlemi yaptırırken dikkat edilecek en önemli husus kullanılan malzemenin silikon tabanlı olmamasıdır. Uygulamanın mutlaka boya yüzeyine zarar vermeyecek profesyonel ustalar ile yapılması gerekmektedir. Zararlı olan güneş ışınları demir tozları kuş pislikleri ve boya tozları gibi zararlı etkenlere karşı artık boya yüzeyiniz daha dayanıklı olacak ve ilk boya yüzeyi parlaklığına şahit olacaksınız. Ayrıca ikinci el araç alıp uzun süre kullanmayı hedefleyen araç sahipleri için boya koruma işlemi kaçınılmaz olacaktır. Çünkü yapılan işlem yıpranmış yüzeye tazelik ve sonraki süreç için koruma sağlayacaktır. Sincan da bulunan Buyruk Detailing Araç uygulama merkezi bu aracını sevenlerin ilk işlemi olan boya koruma hizmetini profesyonel bir şekilde vermektedir.