Sincan Seramik Kaplama

Otomobillerin yüzeyi seramik koruyucularla koruma altına alınmıştır. Durumlar göz önüne alındığında, Seramik Kaplama hayatımıza bir şekilde girmiş ve önemli bir yer edinmiştir. Bugün sizlere Sincan’daki Buyruk Detailing farkı ile Seramik Kaplama hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sincan Seramik Kaplama sizlerle …

Seramik kaplama, araç boyasını aşınmaya, çatlamaya, soyulmaya ve dökülmeye karşı korumak için araçlara sıvı olarak uygulanan şeffaf, parlak, cam benzeri bir kaplamadır. Sincan Seramik Kaplama uygulamasına başlamadan önce araç çok dikkatli bir şekilde temizlenir. Aracın yüzeyinde çizikler varsa, onarım çalışmaları yapılır. Bu işlemden sonra araç kurumaya bırakılır. Araç kuruduktan sonra, seramik kaplama sıvısı araca zarar vermeyecek yumuşak bir bezle aracın yüzeyine uygulanır. Bu işlem isteğe bağlı olarak üç veya dört kat halinde uygulanabilir. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken nokta, sıvının tüm yüzeye homojen olarak yayılmasıdır.

Her şeyden önce, bu Sincan Seramik Kaplama içeriği hakkında konuşalım. Aslında, ne olması gerektiğini sormalısınız. Nanoteknoloji ile kombine edilmiş silikon oksit, elmas, cam, kil, kaolin, kuvars, gümüş, feldispat ile otomobil yüzeyine uygulandığında çok sert ve çizilmez bir yüzey elde etmek mümkündür. Buradaki en önemli hilelerden biri, ürünün nanoteknoloji ile, yani kovalent bir bağ oluşturmak için üretilmesidir. Üründeki bileşenlerin oranı, ürünün benzerlerinden ayrılmasını sağlayacaktır. Aslında, 2000’lerin başında üretilen nano ürünler aynı mantık ve içerikle üretildi. Ancak o zamanlar ürünler cam yoğun ürünlerdi. Bu nedenle, gücü seramik kaplama ürünlerinden çok daha azdı.

Adı neden seramik kaplama ve biz neden size sincan seramik kaplama farkını açıklamaya çalışıyoruz. Seramik dediğimiz malzeme doğada tek başına bulunabilecek bir madde değildir. Birçok maddenin bileşimi ile oluşan bir maddedir. Bununla birlikte, sertlik olarak ilk akla gelen ürünlerden biridir ve içerdiği için, bu ürünler seramik kaplama olarak adlandırılır ve bu nedenle Sincan seramik kaplama merkezinden bahsediyoruz.

En karıştırılan diğer bir konu ise seramik kaplama ve boya korumadır. Her ikisi de farklı şeyler, hatta tamamlayıcı uygulamalar. Kalın harflerle vurgulanarak, seramik kaplama ürününün temizlenmemiş bir yüzeye (reçineler, katranlar temizlenmemiş, çizikler ve çıkarılmamış) uygulanmasının mümkün olmadığı belirtilmelidir. Başka bir deyişle, seramik kaplama yapmak için, arabaya ciddi bir uygulama uygulamak ve arabada birçok işlem yapmak gerekir.

Bu uygulamaları araç yüzeyinde yapmadan sincan seramik kaplama yapmaya çalışırsanız, daha sonra iyileşmesi çok zor olan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Araba korumasına izin verildikten sonra, çizik, reçine ve hareli yanlış uygulama ile korumuş dahi olabilirsiniz. Başka bir deyişle, sincan seramik boya koruma ürünü tek başına çalışmaz. Geleneksel boya koruma uygulamaları temizlik, cilalama ve koruma aşamalarını içerir. Başka bir deyişle, bir uygulama sistemi olarak, Sincan seramik korumasından çok farklıdır.

Siz değerli araç severlere anlatmak istediğimiz bir diğer konu ise, Sincan Seramik Kaplama ürünlerinin boyaya zararlı mıdır? Bu ürün üründen ürüne farklılık gösterecektir. Sonuçta, boyayı sertleştiriyorsunuz. Belli bir süre sonra boyada çatlayabilir. İçerikteki karıştırma oranı burada çok önemlidir, ancak bununla ilgili bir standart yoktur, ancak arabanızı işlerini bilen insanlara teslim ettiğinizde asla bir sorun yaşamayacaksınız. Size önerimiz Sincan Buyruk Detailing. En iyi karışım nedir? Bu konu dünyada farklı şekilde ele alınmaktadır. Örneğin, Alman üreticiler 0.06 mm’den daha kalın korumaların boyaya zarar verebileceğini belirtmektedir.

Son olarak Sincan Seramik Kaplama ne faydalar sunuyor bunu belirtelim ve yazmızı noktalayalım.

  • Daha pürüzsüz bir yüzey sağlayarak araç yüzeyinin kir ve su tutmasını azaltır
  • Camsı yüzeyi sayesinde mevcut boyayı daha canlı ve parlak hale getirir
  • Çok daha kolay temizlik (Özellikle kuş pisliğinden bahsedebiliriz)
  • 9 saate kadar sertliği sayesinde çizilmelere karşı daha yüksek koruma
  • UV koruması sayesinde daha yüksek güneş koruması
  • Cilaya gerek duymuyorsunuz çünkü Sincan Seramik Kaplama araç parlaklığınızı da korumuş oluyor.
  • Katman sayısına bağlı olarak bu özellikleri 2 veya 3 yıl boyunca etkisini göstermiş oluyor.

Seramik Kaplama teknolojisi 2000’li yılların başına kadar carnauba (Brezilya’da menşeili bir ağaçtır) özellikli ürünlerden oluşuyordu. Otomobillerin parlaklığı, fazla balmumu ve silikon içeren bu cilalarla sağlandı. 2000’li yıllardan sonra nanoteknoloji sayesinde boyalar ve doğal vernikler değişti. Nanoteknoloji ile daha yüksek parlaklık ve daha uzun koruma sağlandı..